День вишиванки.

21 травня Україна відзначатиме День вишиванки.
З вишиванкою пов'язана вся багатовікова історія українського народу. Адже люди  завжди  ставився до вишиванок  як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії…
 І  які б складні часи не переживали, але любов до традиційної вишивки у нас ніколи не згасала. За допомогою нитки і голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного у всьому світі українського вбрання. День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня.
  З цієї нагоди,  18 травня Марківська центральна бібліотека, підтримуючи акцію, одягнула вишиванки, зустрічаючи користувачів з гарним настроєм та вітаннями. Бажаючих більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивці та їх значенням ми запросили у мистецьку мандрівку «Вишиванка, моя вишиванка».
Що ж це за свято? День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.












Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Підсумкова нарада для бібліотекарів.